«Ми — голос полонених». Миколаївці вийшли на акцію для підтримки військовополонених ЗСУ

У Миколаєві четвертого лютого відбувся автопробіг та акція-нагадування про полонених, а також безвісти зниклих військових ЗСУ. За підрахунками поліції, у заході взяли участь близько 500 людей на 230 машинах.

Кореспонденти Суспільного побували на акції та поспілкувалися з учасниками.

Організаторка заходу — голова громадської організації "Обʼєднання матерів і дружин захисників України" Лілія Першина говорить, захід організували, щоб привернути увагу світової спільноти, дипломатичних місій та інституцій, аби ті долучались до процесу повернення військовополонених українців.

Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Таке єднання серед родин надихає. Наша сила в нашій єдності та нам не страшно нічого, ми витримаємо все. Лілія Першинаорганізаторка акції.

"У нас сьогодні були плакати, промови англійською мовою. Можливо, побачать нас, почують. Ми дуже на це сподіваємось, чекаємо на результат сьогоднішньої акції та сподіваємось, що вона матиме вплив на світову спільноту", — додає вона.

До автопробігу долучились рідні та друзі військовослужбовців різних військ та підрозділів.

"Я дружина військовополоненого, мій чоловік вже 18 місяців перебуває в полоні. Я долучаюсь до всіх мирних акцій, до пробігів. Сьогодні у нас в Миколаєві автопробіг, присвячений усім військовополоненим, захисникам. Щоб вони знали, що ми боремось за них, хвилюємось, чекаємо на них, ми — їхній голос, вони там перебувають, а ми тут за них відповідаємо", — розповідає дружина військового Тетяна.

Тетяна, 4 лютого 2024 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Жінка каже, що чекає на повернення чоловіка та дуже за ним сумує. За її словами, на акцію приїхали, щоб не забували про коханих, які боронять нашу землю.

"Сонечко, я дуже скучила, я чекаю, що ти скоро будеш з нами, я кохаю тебе", — висловлює свої почуття Тетяна.

Інша дружина військового Олена каже, що задля звільнення всіх полонених треба об'єднати всю світову спільноту.

"Потрібно обʼєднатись всім суспільством для того, щоб ми мали змогу показати всьому світу, що наші хлопці досі в полоні, що Росія не дотримується жодних конвенцій, і нам потрібна допомога у визволені наших рідних, захисників", — говорить Олена.

Олена, 4 лютого 2024 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

До акції долучилась жителька Миколаєва Альона. Її чоловік один з тих, хто вже повернувся з російського полону.

"Це дає можливість звернути увагу суспільства, що їхня можливість дихати вільно, пересуватись вільно — вона завдяки тому, що наші хлопці боронять нашу свободу, волю, наші території. Ситуація складається по різному: хлопці гинуть, зникають безвісті, потрапляють в полон. Це нікуди не зникає. Треба, щоб люди не забували про тих, завдяки кому і чому вони мають можливість жити далі", — каже Альона.

Акція на підтримку військовополонених ЗСУ, 4 лютого 2024 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Серед учасників автопробігу волонтери та представники громадських організацій.

"Ми, як і всі люди, яких війна дуже стосується. Ця тема для нас болісна. Мабуть, у кожного миколаївця є хтось, хто чи загинув, чи в полоні, тому ми не могли стояти осторонь", — висловилася парамедик благодійної організації "Operation Aid" Євгенія.

Жителька Миколаєва Зоя каже, має багато знайомих, які наразі у полоні в Росії.

"В мене є знайомі, які досі там (у полоні — ред.), а також родичі друзів. Я не можу просто лишатись байдужою, поки вони там", — розповідає Зоя.

За підрахунками співробітників поліції, під час автопробігу з залізничного вокзалу стартувало близько 230 машин.

Колона машин біля залізничного вокзалу, 4 лютого 2024 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Машини проїхали проспектами Миру, Центральним та Героїв України.

Учасники автопробігу їдуть містом, 4 лютого 2024 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Фінішували автівки біля *8 причалу.

Машини та учасники акції біля *8, 4 лютого 2024 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Тут понад 350 людей зі стягами України та бригадними прапорами взяли участь в акції "Ми — голос полонених". Памʼять загиблих в російсько-українській війні вшанували хвилиною мовчання.

Джерело

Новости Николаева