Керівник ФГВФО Рекрут звернулась до правоохоронців через те, що журналісти запитали про її виїзди за кордон

Керівник ФГВФО Рекрут звернулась до правоохоронців через те, що журналісти запитали про її виїзди за кордон

Директорка Фонду гарантування вкладів фізичних осіб звернулася до правоохоронних органів через те, що журналісти запитували про її закордонні поїздки та користування автомобілями, що належать банку, який перебуває в стадії ліквідації.

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут звернулась до правоохоронних органів щодо редакції ІА УНН, після того, як журналісти запитали у неї про її часті поїздки за кордон, ким вони були оплачені та яка була їхня мета. Про це стало відомо із відповіді ФГВФО на запит журналістів.

В ході розслідування журналісти УНН зʼясували, що минулого року Світлана Рекрут провела за кордоном або в дорозі туди чи назад понад 100 днів, тобто майже половину всіх робочих днів року. У 2022 році її поїздки сумарно складали понад 80 днів.

Примітно, що згідно із декларацією Світлани Рекрут, у 2022 році вона отримала від ФГВФО компенсацію надміру витрачених коштів на відрядження у сумі понад 65 тисяч грн.

Крім того виявилося, що для виїздів за кордон директор-розпорядник ФГВФО використовувала в тому числі автомобілі, що належать АТ «Мегабанк», ліквідацію якого з 2022 року проводить саме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

За даними Національного банку України, 21.07.2022 року було прийнято рішення  про відкликання ліцензії АТ «Мегабанк». Згідно з інформацією, розміщеною на сайті ФГВФО, його ліквідація досі триває й її завершення планується у 2025 році. ФГВФО з аукціонів розпродує майно банку аби повертати його вкладникам кошти. Зокрема, у січні було продано майно «Мегабанку» на суму 4,9 млн. грн.  

За інформацією УНН, Світлана Рекрут використовувала два авто, які належать цьому банку. Одним з автомобілів вона почала користуватися майже відразу після початку процедури ліквідації «Мегабанку» — у жовтні 2022 року.

При цьому тільки у квітні 2023 року Фонд гарантування вкладів зміг відшкодувати 93% коштів (3,8 млрд грн) вкладникам «Мегабанку». А заборгованість перед всіма кредиторами досі не погашена. У квітні минулого року свої кошти почали отримувати кредитори лише першої та другої черг реєстру акцептованих вимог кредиторів АТ «МЕГАБАНК».Тобто замість того щоб продати автомобілі й прискорити виплату заборгованості перед кредиторами Рекрут використовувала їх у власних цілях. Таким чином вона не просто відтягувала їхній продаж та погашення виплату коштів людям, а й занижувала вартість авто.

Основним завданням ФГВФО є забезпечення прав та інтересів вкладників під час ліквідації банків. Це досягається в тому числі за допомогою продажу майна таких банків. Проте виходить, що керівник Фонду, використовуючи авто під час поїздок за кордон, сприяла зниженню вартості активу – не секрет, що чим більший пробіг та вік авто, тим менша його ціна.

Для підтвердження або спростування вказаної інформації журналісти звернулися із запитом до ФГВФО. УНН, зокрема, просило пояснити із чим повʼязані часті поїздки Світлани Рекрут за кордон та хто їх оплачує. Крім того, редакція УНН запитала чи не вважає Фонд використання автомобілів «Мегабанку» керівником ФГВФО порушенням законодавства?

У відповідь на журналістський запит ФГВФО повідомив, що відомості про переміщення посадових осіб Фонду (відрядження, ділові поїздки тощо) є службовою інформацією, що має обмежений доступ.

Прикриваючись військовим станом Фонд також зазначив, що не може повідомити про поїздки Світлани Рекрут за кордон у 2022-2023 роках в цілях безпеки, як і те, які авто вона використовувала.

У ФГВФО також вважають, що журналісти порушили законодавство, проводячи розслідування щодо Світлани Рекрут. «Окремо інформуємо, що у зв’язку з цим Фондом гарантування вкладів подано заяву до правоохоронних органів стосовно розслідування цих фактів», — йдеться у відповіді на запит УНН.

Джерело

Новости Николаева