Камерун вперше у світі запровадив регулярну вакцинацію дітей від малярії

Камерун вперше у світі запровадив регулярну вакцинацію дітей від малярії

Камерун має намір стати першою країною, яка регулярно вакцинуватиме дітей від малярії, і планує вакцинувати близько 250 000 дітей протягом наступних двох років.

Камерун стане у світі країною, яка запроваджує регулярну вакцинацію дітей проти малярії. Про це з посиланням на Associated Press, передає УНН.

Деталі 

Протягом наступних двох років Камерун планує вакцинувати близько 250 тисяч дітей. Головна програмна директорка альянсу вакцин Gavi Аурелія Нгуєн розповіла, що співпрацює з 20 іншими африканськими країнами, щоб допомогти їм отримати вакцину.

Лондону загрожує епідемія кору через низький рівень вакцинації16 липень 2023, 01:15 • 463620 переглядiв

Альянс сподівається, що до 2025 року ці країни імунізують понад 6 мільйонів дітей.

Зазначається, що Камерун використовуватиме вакцину Mosquirix, яку схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я. Інʼєкція ефективна на 30%, і вона вимагає чотирьох доз.

Доповнення 

У виданні додають, що в Африці щороку реєструють близько 250 мільйонів випадків паразитарної хвороби, від якої помирають близько 600 тисяч, серед них — 80% діти до пʼяти років.

Першу вакцину проти малярії (Mosquirix)  створювали близько 30 років, а схвалили у 2015-му. У 2019 році в межах експерименту її почали колоти в Малаві, Гані та Кенії. У 2021 році ВООЗ схвалила цю вакцину.

В організації зазначають, що обидві вакцини є безпечними й ефективними для профілактики малярії в дітей. Очікують, що їхнє широке застосування суттєво вплине на здоровʼя людей  

Довідково

Малярія — інфекційна хвороба, яка найбільше поширена в країнах з тропічним кліматом. Її перебіг супроводжується загальним нездужанням, нападами ознобу, підвищенням температури тіла.

Нагадаємо

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус наголосив на необхідності глобальної готовності до потенційної «хвороби Х», виступаючи за укладення угоди щодо пандемії.

Джерело

Новости Николаева