«Жодного цілого вікна». Миколаївський ліцей №2 відновлюють після російських обстрілів

У Миколаєві станом на 30 січня триває реконструкція ліцею №2, що постраждав від ракет, випущених російськими військами у 2022 році. Фінансують проєкт з відновлення держава та благодійники.

Про хід робіт та перспективи ліцею дізнавалися кореспонденти Суспільного.

У зруйнованих кабінетах ще два роки тому навчались діти, говорить директор ліцею Володимир Федоренко. У 2022-му російські військові чотири рази обстрілювали будівлю. Найбільше руйнацій завдала ракета С300, що поцілила в корпус ліцею, додав чоловік.

"Вивалило шматок нашої будівлі. Жодного цілого вікна, без цілих дверей залишилися. Повибивало все. І біда така, що комунікації, які під землею і всередині приміщень мають понад 30 років. Вони пластмасові та чавунні, й від цього "стресу" почали також "лопатись", — каже Федоренко.

Володимир Федоренко показує напівзруйнований корпус ліцею, 30 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У постраждалих корпусах закладу благодійники "Save the children" замінили понад 80 вікон та 25 дверей, говорить директор. Також завдяки іншим благодійним організаціям облаштували тимчасове укриття.

Укриття, 30 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Наприкінці листопада 2023 року реконструкцією напівзруйнованого корпусу ліцею опікується підрядна організація "Житлопромбуд-8", розповідає технічний директор Олексій Цуркан.

"Вже виконали демонтажні роботи аварійної стінки. Робимо "підсилення" фундаментів. Зараз накриваємо покрівлю, фундамент закінчуємо, "женемо" стіни, щоб могли закрити цей корпус ззовні", — говорить фахівець.

Виконувач робіт Роман розповідає, як відбувається демонтаж.

"Проводимо демонтажні роботи для подальшого будівництва протирадіаційного укриття. У середньому десь на 250 людей. Обов'язково буде ліфт для людей з особливими потребами", — пояснює він.

Демонтажні роботи, 30 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Реконструкція корпусу запланована за державні кошти. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 217 мільйонів 700 тисяч гривень, каже заступник начальника Управління капітального будівництва Департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів Денис Білосвіт. Однак підрядна організація, яка перемогла в тендері, виконує роботи за меншу суму.

"Договір був заключений на 145 мільйонів 588 тисяч щодо виконання даного типу робіт. Роботи згідно з проєктно-кошторисною документацією розраховані на 18 місяців. На сьогодні, підрядники за свій кошт проводять будівельні роботи, оскільки ще лімітні призначення не доведені до департаменту", — пояснює Денис Білосвіт.

Денис Білосвіт, 30 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За інформацією управління освіти, в Миколаєві внаслідок російських обстрілів пошкоджені 50 шкіл. Протягом 2023 року поточний ремонт будівель відбувся у дев'яти школах.

Джерело

Новости Николаева