«Житла свого немає». Військовий з Миколаївщини розповів про свій шлях та проблеми після комісування

Колишній військовослужбовець 28-ої бригади з Миколаївщини Віктор Переведенцев — тримав оборону в Олександрівці, звільняв Херсон, був на Бахмутському напрямку. Чоловіка комісували за станом здоров'я. Нині він шукає роботу та збирає довідки на отримання житла.

Подробиці власної історії Віктор розповів кореспондентам Суспільного.

Чоловік згадує, як навесні 2022 року відбивав наступ росіян в Олександрівці. Каже, ті дні запам'ятає на все життя.

"Це був перший справжній бій. Він закінчився оточенням. Ми зайшли за нашими, бо вони були в оточенні, і залишилися там. 22 дні тримали оборону", — каже він.

Колишній військовослужбовець Віктор Переведенцев. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Говорить, тоді довелось закріпитись в одному з приміщень села. Під час бою отримав поранення, коли йшов в атаку з побратимом.

"Він з РПГРучний протитанковий гранатомет. добивав "беху", а я бурятів. Ті (російські війська — ред.) обійшли з іншої сторони та почали закидувати гранатами підвал. Хтось "проґавив" на вході. Коротше, я впіймав гранату прям під ноги. Мене відкинуло. З вух кров, нічого не чути, пил. А я встав, хоч всі думали я "двохсотий". Встав, по сходах, і почав відбивати противників. Отримав дві кулі. Потім мене вже хтось затягнув у підвал", — згадує чоловік.

Віктор Переведенцев під час служби (праворуч). Фото з особистого архіву військового.

Каже, в якийсь момент довелося евакуюватися човном.

"Страшна евакуація була. Ніч, гроза, блискавка. З танка били, човен пробили. З першої ночі до шостої ранку плавали в холодній воді. Повітря порохом пропахло. 12 людей в шестимісному човні", — розповідає Віктор.

Надалі отримав ще кілька поранень під Мирним та Давидовим Бродом.

"Там нас просто бомбили. Били з усього, з чого тільки можна", — каже український захисник.

Довідка стосовно поранення. Фото з особистого архіву військового.

Зі слів чоловіка, коли українські військові звільняли Херсон, люди зустрічали їх на колінах, дарували квіти. Згодом Віктора "перекинули" на Бахмутський напрямок, де він отримав бойове поранення. З лікарні на милицях вирушив до РАЦСуРеєстрація актів цивільного стану., аби узаконити стосунки зі своєю коханою.

"У мене були два свідки. Вони були теж на милицях. Абдулаєв зі мною з оточення виходив. А другого Васька звати — з 14-ї бригади, артилерист".

Попри подальші перемоги на полі бою та отриманий орден "За мужність III ступеню", каже, в цивільному житті все склалося не дуже оптимістично. У зв'язку з пораненнями, в грудні 2023 був комісований.

Вручення ордену. Фото з особистого архіву військового.

"Житла свого немає. Сім'ю евакуювали за Одесу, коли я був в оточенні ще. Досі на знімній квартирі. Дружина з інвалідністю другої групи. Роботу зараз не знайдеш, мене посилають з одного центрів комплектування до іншого. Я приїжджаю до міської ради, мене ганяють з кабінету до кабінету", — каже український захисник.

Віктор разом з жінкою виховують сина, який також має інвалідність. Окрім нього у чоловіка ще троє дітей. Нині в пошуках житла в Миколаєві.

"Щоб стати в чергу на гуртожиток — дали купу довідок зібрати. Де їх збирати? Як? Простому смертному — це просто нереально, так що просимо допомоги".Віктор Переведенцев разом з побратимами під час служби. Фото з особистого архіву військового.

Попри всі труднощі, здаватися не збирається та вірить у краще, каже чоловік.

Джерело

Новости Николаева