«Історії справжніх»: у Миколаєві презентували книги про Героїв України

У Миколаєві 8 лютого відбулася презентація книг "Народні Герої України. Історії справжніх". Її присвятили тим, хто воював на сході країни під час антитерористичної операції, та воює під час повномасштабного вторгнення, а також тим, хто допомагав бійцям.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла авторка книги Віолетта Кіртока.

Віолетта Кіртока презентувала дві книги "Народні герої України. Історії справжніх" у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці. У них вміщені 45 історій про військових, волонтерів, медиків, журналістів та громадських діячів про війну, яка розпочалася у 2014 році.

Презентація книг у миколаївській бібліотеці, 8 лютого 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

"Вже нагороджували народних героїв декілька років з 2015-го починаючи, вже було їх, мабуть, декілька сотень. І час від часу, навіть як журналіст я почула, навіть називаючи чиєсь ім‘я: "А за що ця людина отримала нагороду?". Ну і кожного разу пояснювати це було довго, або не було часу на це і власне ця ідея виникла із цих запитань", — розповіла Віолетта Кіртока.

На обкладинках зображенні портерти героїв книг, 8 лютого 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Максим Грищук — військовослужбовець, портрет якого зображений у книзі. Події, згадані у розповіді — оборона Донецького аеропорту.

"Завжди складно переказати те, що ти вже пережив, особливо коли там ідуть якісь втрати або якісь болючі, драматичні моменти. Коли ти розумієш, що можна було інакше це зробити, але було саме так — це морально трошки важко", — говорить народний Герой України.

Максим Грищук разом з Віолеттою Кіртокою, 8 лютого 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

За словами Максима Грищука, книга — лише маленька частка тих історій, через які пройшла і продовжує проходити Україна.

Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв «Людям цікаві такі історії. Вона ще не завершена, ця вся історія, тому що війна триває. Я вважаю, що тут має бути набагато більше людей, які мають абсолютно героїчні історії, і країна зобов‘язана знати ці історії, тому що це як приклади» Максим ГрищукНародний герой України

Під час презентації, авторка вручила книгу дружині загиблого військовослужбовця Юлії Бедзай. Вона розповіла, що влітку Віолетта приїжджала до неї, щоб вичитати та внести корективи у текст.

"Тут інтерв‘ю його про події 2014 року, коли він був командиром 10-ї морської авіаційної бригади, яка була розташована в Новофедорівці біля міста Саки в АР Крим. І описується момент виводу техніки авіаційної з вже захопленого аеродрому", — розповіла Юлія Бедзай.

Юлія Бедзай, 8 лютого 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв"Всі герої цих книжок — вони дуже скромні люди, вони не вважають себе героями і трохи соромляться давати інтерв’ю, тому мені приємно, що знають, пам‘ятають і ось навіть до книжки потрапили".

Віолетта Кіртока розповідає, тираж кожної з книг — 1000 примірників. Усі гроші, зібрані з їхнього продажу вкладаються у створення нової збірки.

"Перша десь — за рік були зібрані всі історії. Друга книга формувалася два роки, тому що більшість історій були дописані з врахуванням подій 2022 року, повномасштабного наступу", — говорить авторка книг.

Портрет героя книги Євгена Коростельова. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Нині авторка працює над створенням третьої частини книги. Каже, попередній список людей, чиї історії там будуть, вже сформований. У тому числі в книзі розкриватимуться історії і миколаївців.

"Я думаю, що у зв‘язку з Миколаєвом я можу назвати дві історії, пов‘язані з Миколаєвом. Там буде 79 десантною бригадою це буде історія Івана Базаренка і посмертна історія Євгена Півня який загинув 14 року у Донецькому аеропорту", — сказала авторка.

Джерело

Новости Николаева