«Є угода»: голова Євроради заявив про домовленість усіх 27 країн ЄС про 50 млрд євро для України

"Є угода": голова Євроради заявив про домовленість усіх 27 країн ЄС про 50 млрд євро для України

Лідери ЄС погодилися надати Україні 50 млрд євро додаткової підтримки з бюджету блоку.

Усі 27 лідерів країн-членів Європейського Союзу домовилися про додатковий пакет підтримки України обсягом 50 мільярдів євро в межах бюджету ЄС, повідомив у четвер президент Європейської ради Шарль Мішель, пише УНН.

У нас є угода. Єдність. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України обсягом 50 мільярдів євро в межах бюджету ЄС. Це забезпечує стійке, довгострокове, передбачуване фінансування для України

— написав Мішель у X.

Голова Євроради наголосив, що «ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України». «Ми знаємо, що поставлено на карту», — підкреслив він.

Доповнення

Лідери ЄС 1 лютого зібралися на саміт у Брюсселі. Саміт, скликаний для вирішення питання багаторічного бюджету ЄС, розглядався як остання можливість досягти угоди щодо чотирирічного плану економічної допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро, який раніше зустрів опір з боку Угорщини.

Перед самітом низка лідерів ЄС проводили зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, одна з них відбулася безпосередньо перед самітом, за участю голів Євроради та Єврокомісії, лідерів Франції, Німеччини та Італії Еммануеля Макрона, Олафа Шольца та Джорджі Мелоні відповідно.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск перед самітом вказував, що «немає проблеми з так званою втомою від України, у нас зараз, тут, у Брюсселі, є втома від Орбана», зауважуючи, що є багато речей, які потрібно вирішити, і потрібно зміцнювати європейську єдність навколо України.

Однак, у коментарях перед початком саміту низка лідерів країн ЄС висловлювали впевненість, що угода на рівні 27 країн блоку, у тому числі Угорщини, можлива. 

Джерело

Новости Николаева