«Я повернусь — я фартовий». Про бойовий шлях загиблого нацгвардійця з Миколаєва розповіла його кохана

Молодший сержант Олександр Пінчук на псевдо "Піня" народився у Миколаєві. Воїн захищав країну з 2019 року у лавах Національної гвардії України. З початком повномасштабного вторгнення боронив Миколаївщину, а згодом перевівся на Запорізький напрямок, де й загинув 8 липня 2023 року в бою, прикриваючи собою побратимів.

Історію українського захисника кореспондентам Суспільного розповіла його кохана Вікторія Шишкіна.

Олександр навчався в Одеському державному університеті внутрішніх справ, працював за фахом. Хлопець любив грати на гітарі, співав, був душею компанії, вів активний спосіб життя та завжди жартував, пригадує Вікторія.

«Піня» отримує нагороду. Фото з архіву Вікторії

Уже у 2019 році хлопець пішов на службу до лав НГУ, тому мав багатий бойовий досвід на початок повномасштабного вторгнення. Зі слів побратимів, у рідному Миколаєві кулеметним вогнем знищив російського стрільця на дистанції понад одного кілометра.

"Він тоді сказав близьким, відступати, а тим більше пускати в рідне місто окупантів, не збирається. Каже, всі мої побратими так само налаштовані знищувати ворога, незважаючи ні на які перешкоди", — ділиться спогадами кохана Олександра.

Український військовий Олександр Пінчук. Фото з особистого архіву Вікторії

У 2023 році нацгвардієць добровольцем перейшов на Запорізький напрямок до 15-ї окремої механізованої бригади "Кара-Даг".

"Ділився різними історіями з передової, навіть присилав відео. Коли почався контрнаступ це було спершу на їх напрямку, йшли активні бої. Життя на фронті важке, але Саша ніколи не показував цього і завжди казав: "Все добре". Був професіоналом своєї справи", — додає дівчина "Піні".

"Хлопці були завжди на позитиві, попри складні умови" , — ОлександрЗагиблий нацгвардієць Олександр Пінчук. Фото з архіву Вікторії

"Пам'ятаю подзвонить по відео, а на задньому плані чутно вибухи й каже: "Все добре не хвилюйся". Остання розмова була сьомого липня за дві години до виїзду він сказав: "Любов моя, я буду відпочивати, залишилась декілька годин до виїзду, я дуже за тобою сумую. Сподіваюся скоро зустрінемось, цілую", — розповідає останню розмову з коханим Вікторія.

Загинув Олександр 8 липня 2023 року в бою, прикриваючи собою побратимів при штурмі.

"Бився з ворогом до останнього свого подиху, в Олександра влучив снайпер, а потім закидали гранатами. Герою було 27 років", — говорить Вікторія.

Загиблий воїн Олександ полюбляв грати на гітарі. Фото з особистого архіву Вікторії

"Піня" був сміливим, добрим, турботливим, люблячим, найкращим сином та колегою, додає Вікторія.

"Саша завжди казав: "Не хвилюйтесь, все буде добре, я повернусь — я фартовий". Ми просто хотіли жити, хотіли діток, мріяли, планували й все це зруйнували", — розповідає дівчина воїна.

Поховали Олександра у рідному Миколаєві. У захисника залишилися мама, бабуся, брат, кохана дівчина, друзі та побратими.

Джерело

Новости Николаева