Геодані командування та бойових підрозділів: на Миколаївщині затримали жінку, яка передавала Росії інформацію

На Миколаївщині СБУ затримала жінку, яку підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами. Інформаторка стежила за підрозділами морпіхів ЗСУ та фіксувала об'єкти українських військ

Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Серед основних завдань фігурантки було виявлення та передача можливих геолокацій командування та бойових підрозділів морської піхоти ЗСУ", — йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, для збору розвідданих жінка обходила місцевість та приховано фіксувала об’єкти українських військ. Також вона використовувала знайомих, у яких розпитувала "потрібну" інформацію під виглядом довірливих розмов.

"Отримані відомості російська інформаторка надсилала окупантам через анонімний чат в популярному месенджері", — розповіли у СБУ.

Листування жінки. Фото: СБУ

У розвідувальних звітах вона передавала електронні карти з відмітками об’єктів і даними щодо орієнтовної кількості особового складу та військової техніки українських захисників.

"Співробітники СБУ викрили зловмисницю ще на початковому етапі її підривної діяльності. Після цього українська спецслужба покроково документувала всі злочинні дії фігурантки та затримала її на спробі виконання нового розвідзавдання.Це дозволило своєчасно поінформувати командування ЗСУ і тим самим змінити місця тимчасової дислокації та переміщення українських військ".

За даними слідства, затриманою є жителька Миколаївщини, ідеологічна прихильниця "русского мира". Після початку повномасштабного вторгнення РФ вона робила дописи у соцмережах на підтримку окупантів та захоплення частини території України.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозруза ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ.

Жінка перебуває під вартою. Їй загрожує до 8 років тюрми.

Джерело

Новости Николаева