Електронне голосування. У Миколаєві триває підготовка до перейменування вулиць

У Миколаєві топонімічна комісія розглядає варіант зміни назв 175 вулиць та п'яти об'єктів. Для миколаївців запустять електронне голосування щодо пропозицій з перейменування, яке триватиме не менше ніж місяць.

Про це 31 січня кореспондентам Суспільного розповів головний архітектор міста Євген Поляков.

Крім вимог закону про декомунізацію та деколонізацію йдеться про виправлення помилок у назвах. Рекомендації винесуть на громадське обговорення, каже Євген Поляков.

Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв Для того, щоб провести якісно обговорення, потрібно зробити це у паперовому вигляді, щоб будь-яка людина могла залишити заявку щодо назви об’єктів, які будуть запропоновані у переліку. Євген Поляковголовний архітектор міста.

"Також паралельно організують процес електронного опитування, щоб кожен житель Миколаєва, незалежно від того, де він перебуває, але зареєстрований у Миколаєві, міг залишити свій відгук", — додав посадовець.

Положення щодо організації голосування готує відділ стандартизації та впровадження електронного врядування міськради. Онлайн-опитування, каже головний архітектор міста, триватиме не менше ніж місяць, щоб отримати максимум думок миколаївців.

Табличка на вулиці Фалеєвська, 31 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Міський голова Олександр Сєнкевич під час відеоспілкування з містянами в соцмережах 30 січня сказав, що електронне голосування буде запущене протягом найближчого місяця.

"Люди зможуть залогінитись через "Дію", через "BankID", підтвердивши, що вони з Миколаєва і зможуть проголосувати за ті назви, які або вибрала комісія, або надані громадськими організаціями, представниками, об’єднаннями. І після цього, інформація зайде в сесійний зал для того, щоб депутати могли проголосувати та обрати, які вулиці будуть перейменовуватися у Миколаєві", — зазначив міський голова.

Міський голова Олександр Сєнкевич. Фото: Суспільне Миколаїв

Згідно із Законом про деколонізацію, міська рада мала б розглянути пропозиції щодо перейменування до 27 січня 2024 року. У наступні три місяці такі повноваження має міський голова. З 27 квітня — керівник обласної військової адміністрації.

Що відомо про перейменування вулиць Миколаєва

  • У ході дослідження на мапі Миколаєва виявили 154 вулиці, назви яких пов'язані з Росією. Окрім того, є вулиці, які мають однакові назви та ті, що потребують уточнення.
  • Депутати Миколаївської міської ради затвердили склад "Комісії з питань перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". До складу включили ім’я генерала Дмитра Марченка — з приміткою "за згоди".
  • Станом на 19 листопада 2023 року Миколаївська топонімічна комісія розглянула більшість зі 171 назви вулиць, що мають бути перейменовані у місті. Частину вулиць мають перейменувати відповідно до закону про деколонізацію топонімів, деякі — через те, що дублюються назви.
  • Три депутатські комісії Миколаївської міської ради станом на 10 квітня 2023 року погодили проєкт положення щодо "Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року — чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.

Джерело

Новости Николаева