«Два роки: Ціна свободи». У Миколаєві триває фотовиставка, присвячена повномасштабному вторгненню РФ

У Миколаєві 26 лютого запрацювала фотовиставка "Два роки: Ціна свободи". На ній презентували знімки, зроблені за два роки повномасштабної російської агресії. Так автори прагнуть нагадати людям, що війна триває.

Кореспонденти Суспільного відвідали виставку та поспілкувалися з авторами знімків.

Фотограф Дмитро Скороходов пригадує, що попри свої переживання на початку вторгнення, вже за кілька днів взяв фотоапарат до рук та пішов на вулицю фіксувати події.

"На вулиці нікого, блокпости, а я з ось таким фотоапаратом йду… Але то було потрібно робити", — розповідає Дмитро.

Знімки презентовані на виставці, Миколаїв Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв Знімки презентовані на виставці, Миколаїв Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв Знімки презентовані на виставці, Миколаїв Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Фотографії допомагають в написанні історії — це докази злочинів російських військових, зазначає Дмитро.

"Я не виїжджав, ми мали можливість фотографувати з перших днів, тому багато фотографій накопичилося, багато робіт. Ми їздили з волонтерами "ДОФ" до деокупованих сіл, Херсон… На фотоапарат на телефон (фотографував — ред.), я вважав дуже важливим фіксувати все", — каже миколаївець.

Фотограф Дмитро Скороходов, Миколаїв, 26 лютого 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Зі слів іншого фотографа Сергія Кононенка, роботи авторів можна побачити не тільки у Миколаєві, а й в інших містах та країнах.

"Зараз частина наших робіт у Німеччині. Їх виставляли на площі, нагадували німцям і нашим, що робить Росія з людьми, з нашими містами", — додає фотограф.

Одна з презентованих фотографій, на якій дівчина намагається погладити собаку, Миколаїв. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Містянка Марія відвідувала дану виставку у квітні 2023 року. Тоді, за її словами, була продемонстрована частина робіт. Вдивляючись у кожне фото, виникають відчуття, наче переносишся у зображений час, каже жінка.

"Я пам’ятаю кожен цей приліт, я не виїжджала з Миколаєва. Всю війну тут і воно так відгукується дуже сильно до душі, до сліз", — говорить Марія.

Ще кілька ілюстрацій, в яких зафіксовані події на Миколаївщині. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Фотовиставка триватиме два тижні, кажуть організатори.

Джерело

Новости Николаева