Данія інвестує в Миколаївщину: інфраструктурні проєкти та бізнес-співпраця

На Миколаївщину з робочим візитом прибув міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Королівства Данія Ларс Льокке Расмуссен. Під час візиту обговорили інфраструктурні проєкти Миколаївщини.

Про це 26 січня на пресконференції кореспондентам Суспільного розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

З початку повномасштабного вторгнення Данія інвестувала понад 180 мільйонів доларів США в інфраструктурні проєкти Миколаївщини.

"Сьогодні я сказав своєму колезі Ларсу, що те, що ви сьогодні зробили, це не на роки, навіть не на десятиліття, а на століття. Це особливі відносини, які почали будуватися. І це лише початок".Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Королівства Данія Ларс Льокке Расмуссен. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

За словами Кулеби, відбувається поступове нарощування не лише прямої допомоги з боку уряду Данії Миколаївщині, але і нарощування бізнес проєктів між данськими і українськими містами.

"Тобто йдеться, не лише про відновлення інфраструктури, але і про те, щоб на території Миколаївщини розвивалися підприємства, відкривалися заводи, або наявні заводи отримували нові замовлення", — говорить міністр закордонних справ України.

Міністр закордонних справ Королівства Данія Ларс Льокке Расмуссен розповідає, що мета створення Офісу посольства Данії в Миколаєві — дати можливість працювати безпосередньо у регіоні та звертати увагу на його потреби.

"Перш за все, я радий, що ми створили базу для співпраці. Це не зовсім мій профіль як міністра закордонних справ, це робота мого хорошого колеги Дена Йортсена, міністра розвитку та соціальних питань, який очолює цей керівний комітет", — розповідає Ларс Льокке Расмуссен.

За словами міністра закордонних справ Королівства Данія, у січні 2024 року міністр розвитку та соціальних питань відвідав Миколаїв.

Міністр закордонних справ Королівства Данія Ларс Льокке Расмуссен. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Станом на 26 січня є два проєкти, які запрацювали завдяки бізнес-моделям, побудованими спільно з данцями.

"Один з них стосується підприємства з переробки томатів. І тут дійсно дуже важливо, що проєкти спрямовані не на сировинну економіку, а на розвиток економіки з доданою вартістю. Це означає не лише більше робочих місць для Миколаївщини, але й більші прибутки компаній, відповідно, більша сплата податків в місцеві бюджети й багатші села та міста Миколаївщини", — каже Кулеба.

Зі слів Ларса Льоккена Расмуссена, очікується, що з врожаю 2024 року фабрика буде готова виробляти томатну пасту.

"Це експорт, гроші, а також податкові надходження у регіональну економіку та національну економіку. І це лише один гарний приклад того, чого ми намагаємося досягти, а не чекати, поки настане мир, перш ніж почати інвестувати в бізнес і створення робочих місць", — розповідає міністр закордонних справ Королівства Данія.

Ларс Льокке Расмуссен каже, що фізична присутність Данії посилить координацію з місцевою та регіональною владою, данськими партнерами та неурядовими організаціями й компаніями.

"Ви боретеся за свою свободу та демократію, і тим самим ви також боретеся за нашу свободу та демократію. Ви продемонстрували вражаючу відданість проведенню необхідних реформ і їх просуванню на шляху до Європейського Союзу".

Джерело

Новости Николаева