«Це розвиток особистості». На Миколаївщині запрацював дитячий центр творчості «Сильні духом»

В одному з сіл на Миколаївщині, де російська авіація зруйнувала школу та пошкодила дитячий садок, відкрився центр творчості "Сильні духом". Це місце, де діти можуть займатися творчістю та спортом, а також мовними тренінгами безплатно.

Кореспонденти Суспільного 10 лютого побували у центрі та поспілкувалися з жителями села.

Відкриття центру – це надання простору дітям для занять творчістю, каже голова благодійного фонду "Збережемо Україну, відродимо духовність" Іван Лутков. 

"Наразі обладнаний дитячий центр, де діти можуть приходити малювати, виробляти щось, чомусь навчитися. Одна з організацій долучається зараз та має надати нам інтерактивну дошку, а також наш фонд надав компʼютери. Будемо обладнувати комп'ютерний клас, щоб діти могли долучитися до онлайн-навчання", — розповідає чоловік.

Голова благодійного фонду «Збережемо Україну, відродимо духовність» Іван Лутков. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Жителька населеного пункту Вікторія прийшла на відкриття дитячо-юнацького центру творчості "Сильні духом". Зазначила, у селі не вистачає подібних місць для дитячого дозвілля.

"Я в захваті. Центр нам дуже подобається, моя дитина вже там була один раз. Вона гралася, все дуже чудово", — говорить вона. Батьки та їх діти в дитячому центрі творчості, 10 лютого 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Керівниця дитячого центру Юлія Учень говорить, наразі переважає просвітницько-спортивний напрям. Відвідувати заклад можуть діти від трьох до 17 років. У центрі облаштоване захисне укриття.

"Основна мета відкриття дитячого центру – це, звісно, відсутність дозвілля для молоді та юнацтва, тому що з відсутністю школи – це відсутність і спілкування у молоді. І, в першу чергу, це і розвиток їхньої особистості, творчості, мовлення, навіть комунікаційність дітей – це також важливо", — каже Юлія.

За її словами, це будуть тренінги мовного направлення та ІТ-технології.

"Тобто це буде дуже розширений спектр. Також буде і творчість, і образотворче мистецтво, малювання, ліплення", — пояснює керівниця дитячого центру.

Керівниця дитячого центру творчості Юлія Учень (справа) проводить майстер-клас дітям та підліткам, 10 лютого 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Для облаштування дитячого простору волонтери з Чехії передали комп’ютери та іграшки, каже представниця благодійної організації "Коридор.Юа".

"Я дуже люблю, коли ми кудись їдемо, і діточкам якісь солодощі або подарунки веземо. Вони так усміхаються та я бачу, що вони можуть дозволити собі бути щасливими, що просто забувають про війну, про це страшне, що наразі відбувається", — говорить волонтерка

Волонтери передають в дитячий центр творчості допомогу, 10 лютого 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

На відкриття завітав гурт "Культурні сили України". Учасниця гурту Інна Іщенко говорить, концерти дають можливість об’єднати та підтримати людей. 

"Ми дали вивільнити ті емоції, які накопичилися, і якими не могли поділитися. Мені здається, музична культура допомагає відкрити те, що давно було закритим. Як примітивно не це б не звучало, музика лікує, і ми не просто співаємо українські пісні, ми розвиваємо українську культуру", — розповідає Інна.

Інна грає на бандурі, 10 лютого 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Місцева жителька Аліна прийшла на концерт із сином. Говорить, дуже важливо отримувати позитивні емоції під час війни.

"Концерт нам дуже сподобався. Особливо сподобалася дівчинка, яка на бандурі співала. За центр ми раді, тому що діткам треба десь гратися, спілкуватися з іншими дітьми. Особливо зараз у наш час це важливо", — ділиться своїми враженнями Аліна.

Наразі в селі живе 167 дітей. Всі вони можуть скористатися послугами дитячого центру безплатно, говорить Іван Лутков.

Джерело

Новости Николаева