«Це був особистий поштовх»: у миколаївській стоматологічній клініці діють безкоштовні послуги для ЗСУ

Одна з миколаївських стоматологічних клінік надає безкоштовні хірургічні послуги для військових. А один з її працівників їздить з волонтерською "стоматологічною" місією на схід України.

Про послуги для військових та волонтерські місії кореспондентам Суспільного розповіла головна лікарка клініки Олена Дробот.

"Безкоштовні послуги — хірургічні. Терапевтична та ортопедична стоматологія, ортодонтія проходить зі знижками для військових".

"Як з'явилася ідея? Та ніяк, мабуть, як у всіх українців зараз. Особисто я втратила свій будинок 7 березня 2022 року. Для мене це було, мабуть, як і для всіх українців, дуже великою трагедією і особистим поштовхом до того, що щось треба робити напевно", — розповіла головна лікарка клініки Олена Дробот.

Олена Дробот, 9 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Протягом 2023 року у стоматологічній клініці прийняли до 5 тисяч військових.

Військовослужбовець однієї з бригад морської піхоти Олександр записався на прийом до стоматолога в миколаївську клініку. Каже, послуги отримав безкоштовно.

"На жаль, було видалення зуба, але тут є і протезування, і можуть зробити загальну діагностику щелепи. Я тут вперше. Тому що до цього не було часу трошки", — сказав військовослужбовець.

Олександр на прийомі, 9 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

А ось для військовослужбовиці Яніни знайомство з клінікою відбулося в жовтні 2022, після того, як відчула зубний біль під час виконання бойових завдань в Давидовому Броді.

"Мені хтось із наших, можливо, навіть з волонтерів порекомендував цю клініку. І я зідзвонилася, записалася. Мене прийняли, зробили рентген, полікували, те, що треба було – видалили. Те, що треба пролікували максимально в один день", — каже Яніна.

Війсковослужбовиця Яніна спілкується з лікаркою, 9 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У штаті працівників — стоматолог Віктор Пільник, який разом з іншою бригадою лікарів з Миколаєва та Дніпра за підтримки міжнародної організації "TUBS" їздили на схід України безкоштовно лікувати українських військових.

"Там на фронті ми робимо планові лікування. Тобто є у нас командир нашого медичного підрозділу і він розподіляє, хто що робить. Хлопці просто не могли повірити, що у цих умовах близько до "нуля" ми можемо робити такі процедури", — розповів Віктор Пільник.

Віктор Пільник з колегами у Донецьку. Фото з особистого архіву Віктора Пільника

Каже, побував уже у двох волонтерських місіях, кожна з яких тривала по три дні. Згадує, часто працювати доводилось під обстрілами.

"Рука не здригнулась під час цих випадків, тому що потрібно, щоб був серйозний контроль над ситуацією, холодна голова і розуміння навіщо ти тут", — пригадує стоматолог.

Віктор Пільник під час волонтерської місії. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Чоловік планує й надалі допомагати військовим як в миколаївській клініці, так і на фронті.

Джерело

Новости Николаева