«Це біль і жахіття того, що з нами відбувалося». Миколаївська поетеса пише вірші, просякнуті воєнними реаліями

Миколаївська поетеса Наталя Простякова пише вірші та видала збірку про пережиті моменти, натхненні воєнними реаліями. У її доробку налічують шість поетичних збірок.

Про те, звідки черпає натхнення, поетеса розповіла кореспондентам Суспільного.

На римування авторку надихають події, що відбуваються у суспільстві, зокрема війна в Україні. Збірку віршів під назвою "Загублена весна" поетеса видала 24 серпня 2022 року. За її словами, тираж становить 50 примірників, розділи у збірці оформлені таврійським розписом, а процес написання зайняв пів року.

"Щоб не зійти з розуму, перший вірш написала там, саме в підвалі. Їх було по 3-4 вірші за добу, бо ми практично не спали взагалі. Всі картинки до цих глав — це біль і жахіття того, що з нами відбувалося у 2022 році. Вірші дуже тяжкі, але всі чогось хотіли, щоб не забувати", — розповідає поетеса.

Вірші, просякнуті війною.Рядки з вірша Наталі Простякової. Колаж Суспільне Миколаїв/Миколаївська міська рада (Олександр Мокшин)

Поетеса розповідає, почала писати вірші в 31 рік, після появи доньки. Римує вже 17 років. У 2010 році видала першу ліричну збірку. Творчу діяльність розпочала з невеличких привітань для рідних та друзів.

"Все, що я не можу сказати просто словами людям, я виливаю у своїх віршах. Від того мені легше стає. Дуже", — додає Наталя.

Авторка пише вірші у нотатках, а згодом декламуєДекламація — мистецтво виразного читання, або мистецького виголошування, здебільшого з пам'яті літературних творів, зокрема віршів. їх у соцмережах. Під час війни, поезія необхідна, аби ділитися власними емоціями, говорить Наталя. Для наступної збірки жінка підготувала понад 50 творів — хоче присвятити мирному майбутньому.

"Вірші спасають. Все, що відбувається — пропускаєш через свою душу, і хочеться це все виплеснути, поділитися власними переживаннями з людьми", — говорить поетеса.

Ознайомитися з творчістю Наталі Простякової можна у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Джерело

Новости Николаева