Безкоштовне прання для миколаївців: у місті відкрили дві соціальні пральні

У Миколаєві 6 лютого запрацювали дві соціальні пральні. Відтепер містяни можуть безкоштовно прати свої речі у двох територіальних центрах — Центрального та Корабельного районів.

На відкриті соціальної пральні побували кореспонденти Суспільного.

За словами регіональної координаторки фонду Анни Василенко, пральня запрацювала за ініціативи Благодійного фонду "Стабілізейшн Суппорт Сервісез".

"Як ми всі добре знаємо, з квітня місяця (2022 року — ред.) в Миколаєві почалася проблема із водопостачанням. Спочатку його не було взагалі, але на сьогодні це питання не вирішено", — говорить Анна Василенко.

Регіональна координаторка фонду Анна Василенко. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Координаторка фонду каже, великий попит серед населення був на те, щоб мати можливість випрати речі в якомусь певному місці.

"Якщо це буде така послуга безкоштовна, то як нам сказала місцева влада, це буде дуже хороша ініціатива", — розповідає Василенко.

Дві пралки та дві сушильні машини розміщені в одній з кімнат територіального центру у Центральному районі Миколаєва. Звернутися до соціальної пральні може кожен охочий. Випрати речі у перший день роботи прийшла пенсіонерка Лариса.

"Прийшла, принесла речі. Дякую, що про нас піклуються. Ось у мене зламалася пральна машинка, наприклад, я зараз не можу її просто відремонтувати, дорого. Я через це прийшла сюди, думаю, що ідея дуже хороша", — говорить Лариса Фролова.

Пенсіонерка Лариса. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Приймає та пере речі у соціальній пральні — Лариса Ткаченко. Жінка каже, пройшла інструктаж та взялася до роботи.

"Сьогодні перший день ми перемо, вже у нас шість клієнтів не дивлячись на таку ранню годину. Залежно від білизни я обираю градуси та обираю яке прання: слабке, середнє або дуже забруднене. Приблизно прання триває годину і сушка теж годину", — розповідає працівниця пральні Лариса Ткаченко.

Лариса Ткаченко запускає пральні машини. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Зі слів працівниці пральні Лариси, починає роботу о дев’ятій ранку, а останнє прання приймає о третій годині дня.

Регіональна координаторка благодійного фонду зазначила, що фонд отримав підтримку від місцевої влади, а саме дозвіл на розміщення пралень у територіальних центрах — Центрального та Корабельного районів.

"Сьогодні ми з вами знаходимося у миколаївському територіальному центрі, де місто Миколаїв протягом війни плідно співпрацює з багатьма міжнародними організаціями та благодійними фондами. Завдяки благодійному фонду стабілізаційної підтримки ми знаходимося на одному з об’єктів, який відкрито сьогодні тут в місті Миколаєві", — говорить заступник міського голови з гуманітарних питань Анатолій Петров.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Анатолій Петров. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

За словами Анатолія Петрова, благодійний фонд забезпечив територіальні центри пральними машинами, сушильними барабанами та миючим засобами, деякий час фонд відшкодовуватиме і кошти за споживання електроенергії.

Соціальна пральня працює з понеділка по суботу з 9:00 до 17:00.

Джерело

Новости Николаева