Анімована «Морквинка». На Миколаївщині діти отримують психологічну допомогу в рамках проєкту «Скарбничка чудес»

Проєкт підтримки ментального здоров’я дітей "Скарбничка чудес" діє від початку повномасштабного вторгнення. За цей період близько 300 дітей з Миколаївщини отримали психологічну допомогу. Фахівці працюють з дітьми віком від чотирьох до дев'яти років.

Про реалізацію проєкту кореспондентам Суспільного розповіла керівниця "Скарбнички чудес" Анастасія Свобода.

"Ми віддаємо перевагу дітям, які потребують допомоги, які втратили одного чи двох батьків, діти військовослужбовців чи малюки, батьки яких кожен день стикаються з небезпекою, працюючи в ДСНС, ТрО, волонтерять", — говорить Анастасія Свобода.

Заняття відбуваються у застосунку "MaPanda" в індивідуальному або груповому форматі двічі на тиждень. Головна місія проєкту — навчити дітей дбати про своє ментальне здоров’я, розповідає керівниця.

Зі слів психологині проєкту Дар'ї Кравчук, на дитячу поведінку впливає багато факторів. Діти, які пережили окупацію, мають страх залишитися без мами, говорить фахівчиня.

"Якщо казати саме за цей регіон, то, звісно, найперше сирени, і як діти на них реагують, це тривожність, яка вибудовується у дитини. Взагалі — це тривожність, більш активна і посилена, ніж в інших регіонах", — розповідає Дар'я Кравчук.

Психологиня Дар’я Кравчук. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Методика занять полягає у позитивній психології та арттерапії. Психологиня каже, діти, які мають надмірну емоційну прив’язку до мами, беруть участь у казкотерапії.

"Для дітей від шести до дев'яти років, то це емоційна грамотність, комунікація у конфлікті, стресостійкість та саморегуляція. Це теми, за якими готові сценарії, де дитина спілкується з морквинкою. Для дітей 4-6 років — це казкотерапія, теми подолання страхів", — додає менторка.

Запуск програми. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Учасник проєкту Даніїл працює з віртуальним персонажем — морквинкою. Його мати Анастасія розповідає, перебували у Миколаєві від початку великомасштабної війни. Навесні 2022-го року син став відчувати тривожність, каже жінка.

"Спочатку перший місяць якось це не розумів. Я всіма способами: і вушка закривала, і собою прикривала, і у підвал ми бігали. Десь уже через місяць, почав реагувати істериками, вибухи, плачі. Його аж трусило", — каже мати.

Мати з дитиною, Миколаїв 22 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Даніїл мріє зібрати власну фуру з електронного конструктора. Анастасія додає, найулюбленіша іграшка — морквинка, з якою можна спілкуватися.

"У нас улюблена гра — це ми будуємо справжню фуру. У нас немає якихось іграшок, як у дітей, наші іграшки — це плати, проводки, гайкові ключі. Все в такому плані", — пояснює Анастасія.

Хлопець відвідав вісім занять. На згадку фахівці подарували Даніїлу м’яку іграшку.

Заняття у програмі з «морквинкою». Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Участь в онлайн-заняттях з морквинкою безкоштовна. Проєкт фінансує уряд Німеччини. Загалом майже 2,5 тисячі українських дітей вже отримали психологічну допомогу від проєкту "Скарбничка чудес", каже керівниця Анастасія Свобода.

Джерело

Новости Николаева